Agencja Ineraktywna Art Delarte - projektowanie indywidualnych i responsywnych stron internetowych z CMS, sklepy itnernetowe, identyfikacja wizualna, projektowanie logo, reklama online, druk Toruń

Agencja
Interaktywna

Poradnik poprawnego wystawiania aukcji na Allegro

Zastosowanie się do poniższych porad pozwoli zachować przejrzystości i czytelności wystawianych aukcji, a także na poprawne korzystanie z szablonów Allegro.

 1. Formatowanie treści - korzystając z wizualnego panelu administracyjnego na Allegro, zaleca się wpisywanie treści bezpośrednio z jego wysokości, bądź kopiowanie jej z edytora tekstu bez formatowania (np. notatnika). Kopiowanie treści z rozbudowanych edytorów tekstu (np. Microsoft Word) wraz z włączonym formatowaniem niesie ze sobą duże prawdopodobieństwo błędnego wyświetlania się treści na aukcji.
 2. Kompatybilność z przeglądarkami - nasze szablony aukcji są kompatybilne z najpopularniejszymi przeglądarkami. Oznacza to, że pod każdą przeglądarką aukcja wyświetla się identycznie. Nieumiejętna edycja aukcji może czasami powodować powstające w kodzie błędy (nie jest to wynik źle napisanego kodu, ale niepoprawnej edycji aukcji). Zaleca się zatem co jakiś czas sprawdzanie wystawionych aukcji pod kątem zgodności z najpopularniejszymi przeglądarkami (Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome, Internet Explorer).
 3. Wystawianie aukcji – w trakcie wystawiania aukcji zaleca się korzystanie z przeglądarki Mozilla Firefox, bądź Google Chrome. W przypadku wystawiania aukcji z wysokości innych przeglądarek mogą wystąpić nieoczekiwane błędy.
 4. Wstawianie wielu zdjęć do galerii – zdjęcia wgrywane przez panel aukcyjny na Allegro wyświetlają się w galerii, która jest umieszczona na samej górze aukcji. Możliwe jest jednak dodanie fotografii do treści aukcji, w opisie sprzedawanego przedmiotu. W tym celu zdjęcia należy umieścić na serwerze i w odpowiednim miejscu na aukcji podać adres zdjęcia. Dzięki temu zyskuje się możliwości umieszczania fotografii w pełnej jakości i dowolnej wielkości (w granicach przewidzianej maksymalnej szerokości na zdjęcia), w wybranym miejscu w szablonie aukcji. Do zarządzania plikami na serwerze zalecamy program Total Commander, bądź inny obsługujący połączenia FTP. Aby wstawić zdjęcie w treści aukcji należy kliknąć w ikonę (drzewo) w edytorze wizualnym na Allegro, a następnie w polu "URL obrazka" podać adres fotografii znajdującej się na serwerze.
 5. Umieszczanie zdjęć na serwerze – aby przekopiować fotografie na serwer niezbędny jest program obsługujący połączenia FTP (np. Total Commander). Na jego podstawie zaprezentowane zostanie tworzenie połączenia FTP, przesyłanie zdjęć i umieszczenie ich w treści aukcji.

  Podstawowe dane do połączenia FTP (adres, login, hasło) widoczne są w trakcie zakładania konta FTP lub dostarcza je bezpośrednio usługodawca hostingu. Jeżeli połączenie nie wymaga ustawienia innych parametrów, niż standardowe – wszystkie domyślne dane programu mogą pozostać niezmienione.

  Tworzenie połączenia FTP:
  Sieć – FTP połączenie – Nowe połączenie (skrót klawiszowy CTRL + F).

  Konfiguracja połączenia FTP programu Total Commander
  Okno tworzenia połączenia FTP

  Raz utworzone połączenie FTP zostanie zapamiętane przez program. Wywołanie połączenia z serwerem odbywa się przez skrót klawiszowy CTRL + F, wybranie odpowiedniej sesji z listy i naciśnięcie "Połącz".

  W programie Total Commander zarządzanie strukturą katalogów odbywa się po lewej i prawej stronie. Nie ma znaczenia, po której stronie otwarte będzie połączenie z serwerem, a po której widoczna będzie struktura katalogów na dysku twardym.

  Drzewko katalogu programu Total Commander
  Screen z programu Total Commander

  Po lewej stronie znajdują się foldery dysku twardego, po prawej aktywne połączenie z serwerem. Aby przekopiować zdjęcie z zawartości dysku należy po lewej stronie myszą najechać na odpowiedni plik i przeciągnąć go na prawą stronę (lub skorzystać ze skrótu klawiszowego F5).

  Wybrany plik znajdujący się na serwerze uzyskuje odpowiedni adres (powinien być znany osobie zarządzającej aukcjami), który następnie trzeba będzie wpisać w oknie edytora wizualnego na Allegro.

  Screen z Allegro
  Okno w serwisie Allegro pojawiające się po kliknięciu w ikonę widoku w panelu wizualnym w trakcie wystawiania aukcji

  W otwartym oknie wstawiania / edycji obrazu należy wprowadzić dwie dane. Pierwszą z nich jest "URL obrazka" (adres fotografii). Zdjęcie przesłane na serwer uzyskuje adres, który należy wpisać właśnie w tym miejscu. Wpisywanie adresu należy rozpoczynać zawsze z początkiem http://. Drugą jest "Opis obrazka", czyli alternatywna treść widniejąca zamiast fotografii w sytuacji, w której z jakichkolwiek przyczyn zdjęcie nie mogło być wyświetlone.

  Można skorzystać z dodatkowych parametrów wyrównania, ramki i odstępów, jednak nie są one wymagane. W treści aukcji możliwe jest wstawianie dowolnej liczby zdjęć.
 6. Ograniczenie długości opisu – opis aukcji ograniczony jest do wagi pliku równej 65 kb. Jeżeli wpisany opis będzie zawierał więcej kb, to wszystkie treści powyżej powyższego ograniczenia zostaną usunięte. Przy formatowaniu aukcji należy zwrócić zatem szczególną uwagę na ilość treści, długość opisów, niepotrzebne znaki specjalne i spacje.
 7. Instalacja szablonu na Allegro - wykonany szablon można na stałe zainstalować i skonfigurować w serwisie Allegro. Po zalogowaniu się do konta należy kliknąć kolejno moje allegro - moja sprzedaż - ustawienia sprzedaży - szablony - nowy szablon. W puste miejsce opisu (przy włączonym edytorze tekstowym) należy skopiować kod HTML (można go otworzyć w Notatniku) i uzupełnić pozostałe wymagane pola.
 8. Pomoc Allegro - na Allegro zamieszczony został obszerny poradnik HTML odnośnie edycji aukcji, w którym umieszczone jest wiele cennych i praktycznych porad. Pomocne informacje odnośnie wystawiania aukcji powinny być znane każdemu sprzedawcy.

Treść poradnika jest własnością Art Delarte i bez zezwolenia nie może być kopiowana i powielana. Możliwe jest udostępnianie poradnika osobom trzecim poprzez podanie linku.

Konsultacje

Pomysł

Projekt

Realizacja

Szybki kontakt

Zostaw nam swój numer telefonu,
a zadzwonimy do Ciebie :)

Numer telefonu
Imię i nazwisko / nazwa firmy
Preferowane godziny kontaktu
Zarządzanie aukcjami na Allegro, wystawienie aukcji Allegro, zarządzanie szablonami Allegro, uzupełnienie aukcji Allegro, poprawne przygotowanie aukcji na Allegro