Agencja Ineraktywna Art Delarte - projektowanie indywidualnych i responsywnych stron internetowych z CMS, identyfikacja wizualna, pozycjonowanie, reklama online, szablony Allegro, druk Toruń

Poradnik korzystania z autorskiego panelu administracyjnego CMS Art Delarte

Zapoznania się z poniższymi poradami i zastosowanie się do nich w praktyce pozwoli na zachowanie przejrzystości i czytelności strony edytowanej z wysokości autorskiego panelu administracyjnego CMS Art Delarte.

 1. Teksty powinny być wpisywane i edytowane bezpośrednio z wysokości CMS. Tekst skopiowany z rozbudowanego edytora tekstu (np. Microsoft Word), bądź z innych źródeł z włączonym formatowaniem (np. strony internetowej) nie będzie poprawnie sformatowany na docelowej stronie. Wprowadzanie tekstu do panelu administracyjnego powinno odbywać się z jego wysokości, bądź kopiowane przy wyłączonym formatowaniu edytora, z którego dana treść jest kopiowana. Dopuszczalne jest kopiowanie treści z notatnika (treść kopiuje się bez formatowania).
 2. Wszelkie obrazki, fotografie i grafiki zamieszczane w treści najlepiej wstawić dopiero po wcześniejszym sformatowaniu treści.
 3. Nie powinno się stosować wielu spacji do stworzenia odstępu w tekście.
 4. Przejście do nowej linii w tekście powoduje wciśnięcie kombinacji klawiszy "shift + enter", natomiast nowy akapit tworzy wciśnięcie "enter".
 5. Tytuł (title), opis (description), słowa kluczowe (keywords) powinny być zawsze uzupełnione na wszystkich podstronach w serwisie, najlepiej inną treścią dla każdej z podstron. Ma to na celu lepszą indeksację strony w wyszukiwarkach.
  • tytuł strony (tytuł strony wyświetlany w górnej belce paska w przeglądarce) - do 70 znaków
  • opis (opis działalności / strony / podstrony) - do 160 znaków
  • frazy kluczowe (słowa / frazy opisujące stronę / działalność - pisane z małych liter, po przecinku) - do 10 fraz kluczowych


  Więcej informacji o optymalizacji podstawowych meta tagów »
 6. Po zakończeniu edycji tekstu należy kliknąć w ikonę miotły. Dzięki temu kod zostanie oczyszczony z niepotrzebnych znaków i "brudów", które mogły powstać w trakcie dodawania treści i materiałów.
 7. Skrypty powinny być dodawane i modyfikowane w zakładce "Skrypty". Nie należy wstawiać skryptów bezpośrednio z wysokości edytora tekstowego.
 8. Wgrywane pliki graficzne nie powinny zawierać w nazwie kropek (oprócz rozszerzenia) i spacji.
 9. Wielkość znaków przy plikach graficznych ma znaczenie, np. "obrazek.jpg" to nie to samo, co "obrazek.JPG".
 10. Nie należy sztucznie skalować wstawianych grafik.
 11. Używanie wielu krojów czcionek, różnych kolorów, wielkości, pogrubień, pochyleń i innych modyfikacji treści nie wpływa pozytywnie na czytelność strony.
 12. Po każdorazowej zmianie treści, bądź dodaniu kolejnych zakładek na stronie zalecane jest wygenerowanie nowej mapy strony. Dzięki temu wyszukiwarki internetowe zostaną poinformowane o tym, że na danej stronie zaszły zmiany. Można to wykonać klikając w "Mapa strony" w panelu CMS.

Treść poradnika jest własnością Art Delarte i bez zezwolenia nie może być kopiowana i powielana. Możliwe jest udostępnianie poradnika osobom trzecim poprzez podanie linku.

Konsultacje

Pomysł

Projekt

Realizacja

Szybki kontakt

Zostaw nam swój numer telefonu,
a zadzwonimy do Ciebie :)

Numer telefonu
E-mail
Imię i nazwisko / nazwa firmy
Preferowane godziny kontaktu

Wybrani kontrahenci, z którymi mieliśmy przyjemność bezpośrednio współpracować, bądź jako podwykonawcy tworzyliśmy dla nich projekty.

Art Delarte - lista kontrahentów
Zarządzanie panelem administracyjnym, system zarządzania treścią, administracja CMS, administracja systemem zarządzania treścią, autorski CMS, panel administracyjny CMS