Agencja Interaktywna Art Delarte - projektowanie stron internetowych Toruń, responsywne i indywidualne sklepy internetowe z CMS, identyfikacja wizualna, projektowanie logo, szablony eBay, reklama i druk Toruń

Jaka powinna być idealna witryna www?

Wiele marek posiada dzisiaj swoją witrynę internetową, jednak jakość licznych stron pozostawia wiele do życzenia. Okazuje się, że projektowanie, tworzenie i prowadzenie portalu w sieci nie należy do prostych zagadnień. Klienci są coraz bardziej wymagający, a chaos i przesyt informacji znajdujących się w wirtualnym świecie sprawia, że publikowane w nim informacje często giną. Dlatego tworzenie kolejnych treści powinno być przemyślane i świadome.

Przejrzystość, czytelność i rzetelność podstawą dobrej strony www

Najbardziej istotną częścią procesu, jakim jest tworzenie stron internetowych dla firm, jest wykonanie jej w taki sposób, aby była jak najbardziej przejrzysta. Klient odwiedzający witrynę robi to zazwyczaj w konkretnym celu – chce uzyskać jak najwięcej informacji, nierzadko na konkretny temat. Właśnie dlatego większość witryn budowana jest według pewnego schematu – na górze znajdują się główne zakładki, które w założeniu powinny być odnośnikami do przydatnych i najczęściej poszukiwanych przez klientów treści. Wprowadzanie zmian odbiegających od przyjętych norm jest możliwe, ale ryzykowne – powinno więc być szczegółowo przemyślane, ponieważ może mieć decydujący wpływ na to, ile czasu odbiorcy będą spędzać na naszej stronie.

Stonowane kolory oraz czytelne formatowanie treści

Oba aspekty bardzo silnie łączą się z poprzednimi, ponieważ mają ogromne znaczenie dla przejrzystości witryny. Układ jest bardzo istotny, jednak jeśli pojawią się tam nieczytelne czcionki i męczące wzrok barwy, zapoznawanie się z treścią może okazać się na tyle nieprzyjemne, że użytkownik po prostu błyskawicznie zamknie kartę, na której znajdują się informacje o naszym przedsiębiorstwie. Aby uniknąć takich sytuacji, warto zdecydować się na dwa, maksymalnie trzy kolory oraz jedną, bardzo wyraźną czcionkę – pamiętajmy, że mamy możliwość jej edycji poprzez pogrubienie czy zastosowanie kursywy, co pozwoli na wyszczególnienie najważniejszych informacji.

Projektowanie stron internetowych a pozycjonowanie

Aby nie zniknąć wśród wielu informacji w internecie ważne jest to, aby projektowanie stron internetowych dla firm odbywało się z uwzględnieniem zasad pozycjonowania. To, na jakim miejscu w wyszukiwarce znajdzie się nasza witryna, mają bowiem wpływ czynniki, które bardzo prosto można uwzględnić, tworząc stronę. Wysokiej jakości treść, przejrzystość informacji, szybkość ładowania się strony i sprawność jej działania – wszystkie te elementy łatwiej jest wdrożyć już w procesie tworzenia witryny.

Projektowanie stron internetowych powinno być przede wszystkim bardzo przemyślane. Programista wraz z grafikiem powinni wziąć pod uwagę nie tylko sugestie inwestora, ale także odnieść swoje pomysły do oczekiwań internautów, którzy przyzwyczajeni są do tego, że szybko znajdują poszukiwane przez siebie informacje.

Konsultacje
Pomysł
Projekt
Realizacja
Strony internetowe Toruń, projektowanie indywidualnych i tworzenie responsywnych sklepów i stron z autorskim CMS, identyfikacja wizualna, projektowanie logo, wizytówki, ulotki, teczki, plakaty, koperty, papier firmowy, katalogi, menu restauracji, szablony eBay, druk i reklama - Art Delarte Toruń
Szybki kontakt

Zostaw nam swój numer telefonu,
a zadzwonimy do Ciebie :)

Numer telefonu
Imię i nazwisko / nazwa firmy
Preferowane godziny kontaktu