Agencja Interaktywna Art Delarte - projektowanie stron internetowych Toruń, responsywne i indywidualne sklepy internetowe z CMS, identyfikacja wizualna, projektowanie logo, szablony eBay, reklama i druk Toruń

Jakie powinno być odpowiednie logo firmy?

Wielu przedsiębiorców rozpoczynających swoją karierę na rynku ma świadomość, że wraz z rozpoczęciem działalności konieczne będzie stworzenie odpowiedniego logotypu. Wyjątkowy znak graficzny jest niezbędny, jeśli mówimy o budowaniu marki i podjęciu działań, których efektem jest tworzenie i umocnienie się na rynku wizerunku firmy.

Jak zaprojektować logo?

Idealne logo powinno być proste i czytelne dla odbiorców w taki sposób, aby wywoływało jednoznaczne skojarzenia z konkretną marką. Na takie działanie ma wpływ bardzo wiele czynników. Do grupy trzech najważniejszych należą: prostota, rozpoznawalność oraz ponadczasowość. Praktycznie wszystkie znane na całym świecie koncerny posiadają znak graficzny, który wpasowuje się w wymienione wcześniej kryteria. Wykonanie logo firmy, które będzie zbyt krzykliwe i rozbudowane nie sprawi, że klienci je zapamiętają. Znacznie lepiej w podświadomość wpisują się proste rozwiązania, które pomimo upływającego czasu i zmian w modzie wciąż są atrakcyjne dla odbiorców.

Psychologia kolorów

Psychologowie udowodnili w wielu badaniach naukowych, że kolor ma ogromne znacznie dla odbioru treści. Barwy nie tylko różnie prezentują się, kiedy je ze sobą zestawiamy, ale również wywołują odmienne emocje u konkretnych grup odbiorców. Ogólne odbieranie kolorów przez podświadomość człowieka jest podobne – czerwień kojarzy nam się z silnymi emocjami, żółty ze słońcem, a zieleń z naturą. Wykazano jednak, że pigmenty o różnym nasyceniu są inaczej odbierane przez kobiety i mężczyzn. Również ludzie w różnym wieku reagują inaczej na poszczególne kolory. Warto zgłębić ten temat i dopasować kolorystykę swojego logo w taki sposób, by trafić w odczucia docelowej grupy odbiorców.

Czy warto skorzystać z usług firm projektujących logo?

Bardzo często właściciel przedsiębiorstwa nie ma podstawowej wiedzy na temat tego, w jaki sposób tworzyć dobry znak graficzny. W takim przypadku warto skorzystać z oferty grafika obejmującej projektowanie logo dla firm. W profesjonalnych agencjach ilustrator (lub osoba z nim współpracująca) posiada wiedzę na temat psychologii konsumentów, dlatego kiedy przedstawimy swoje potrzeby i oczekiwania możemy uzyskać bardzo trafione rozwiązanie. Oczywiście graficy są otwarci na wszelkie propozycje i sugestie zleceniodawcy – mogą zająć się jedynie profesjonalną oprawą graficzną pomysłu, przedstawieniem kilku wariantów loga lub opracowaniem księgi znaku.

Najlepsze loga nie znikną z głów odbiorców przez bardzo długie lata. Będą nie tylko przypominały nazwę firmy, ale również nawiązywały do konkretnych odczuć i emocji, które wiążą się bezpośrednio z danym produktem lub usługą. Warto więc zainwestować czas i pieniądze w stworzenie odpowiedniego znaku graficznego.

Konsultacje
Pomysł
Projekt
Realizacja
Strony internetowe Toruń, projektowanie indywidualnych i tworzenie responsywnych sklepów i stron z autorskim CMS, identyfikacja wizualna, projektowanie logo, wizytówki, ulotki, teczki, plakaty, koperty, papier firmowy, katalogi, menu restauracji, szablony eBay, druk i reklama - Art Delarte Toruń
Szybki kontakt

Zostaw nam swój numer telefonu,
a zadzwonimy do Ciebie :)

Numer telefonu
Imię i nazwisko / nazwa firmy
Preferowane godziny kontaktu